Kde je na světě nejlepší místo pro práci a život? - 11.1.2017
Ve volně přístupné databázi Nomadlist.com je možné najít zajímavé, užitečné a praktické informace o životní úrovni, nákladech na živobytí a v neposlední řadě také o podmínkách pro práci, a to téměř jakémkoliv městě či státu světa.
Možná vás bude zajímat, jak dobře či špatně si tady v ČR žijeme. A jestli třeba někde za hranicemi naší země není tráva zelenější, život levnější a podmínky pro práci lepší. Nomadlist.com vám dá odpovědi na pár kliknutí.

Informace v této databázi, jak už název napovídá, využívají nejvíce asi digitální nomádi, kteří nesedí v kanceláři od 9 do 6, ale jejich povaha i profese jim otevírá možnost pracovat prakticky odkudkoliv na světě. Nezávislí grafici, programátoři, copywriteři, online obchodníci, social media specialisté a mnozí další nepotřebují k práci nic víc, než počítač a internetové připojení. A proto zejména v mladém věku spojují příjemné s užitečným – cestují a pracují zároveň, odkudkoliv na světě.

Praha vs. Brno očima digitálních nomádů

Jak nás vidí ti, kteří už žili a pracovali na různých místech světa a mají tedy možnost srovnání? Jak si stojí Praha vs. Brno? Napoví následující přehled:
Praha má pouze jednu negativně hodnocenou oblast, a to počasí. Skvělé hodnocení dostaly kategorie jako kvalita vzduchu, dopravní bezpečnost, možnost pěšího pohybu po městě, rychlost internetového připojení, zábava a noční život a vhodnost města pro ženy. Místa, ze kterých je možné v Praze pracovat, hodnotí digitální nomádi průměrnou známkou. V celkovém součtu si Praha stojí v hodnocení mírně nadprůměrně – aktuální skóre činí 3,78 (maximum je 5).
Zdroj: https://nomadlist.com/prague-czechia

Brno je na tom ve srovnání s Prahou poněkud hůře. Digitální nomádi udělili Brnu špatné hodnocení za počasí a rasovou intoleranci. Skvěle hodnocených kategorií je méně – pouze kvalita vzduchu, dopravní bezpečnost a možnost pěšího pohybu. V Brně jsou průměrně hodnocena místa, ze kterých je možné pracovat, ale také například dostupnost bezplatného Wifi připojení, což může být pro práci tohoto typu někdy komplikace. Aktuální skóre Brna je 3,25 z 5, čili průměrné.
Zdroj: https://nomadlist.com/brno-czechia

Máte nějakou vysněnou destinaci? Chtěli byste zkusit žít a pracovat v jiné zemi? Než si koupíte letenku a začnete si balit kufry, schválně se podívejte, jak si stojí vaše vysněné město ve vysněné zemi očima těch, kteří už tam žili a pracovali před vámi.

Pavla Pokorná Světlíková
© Copyright 2010 - 2018 Horton International. All rights reserved. Contact us for more information. Site Index